Ara Bölme Uygulaması

Ara Bölme Uygulaması

ARA BÖLME YALITIMI UYGULAMASI


Uygulama Aşamaları

1.     Uygulamaya başlamadan önce, uygun ses yalıtım bandı yahut macunu kenar profillere uygulanarak profillerin duvarlar, zemin ve tavan ile bağlantısı yapılmalıdır. Daha sonra çerçeve profilleri uygun sıkılaştırma elemanları ile sağlamlaştırılmalıdır. Taşıyıcı sistemin dikey profilleri, üretici talimatları doğrultusunda, eksenel olarak 60 – 62.5 cm aralıklarla zemin ve tavan yatay köşe profilleri arasında yerleştirilmelidir. 

 2.     Duvarın bir yüzüne alçı plaka yerleştirilmeli ve taşıyıcı sistemin dikey profillerine belirli aralıklarda vidalar yardımıyla tespit edilerek sağlamlaştırılmalıdır. Bu kısımdan sonra tasarımda belirtilen tüm uygulamalar adım adım gerçekleştirilmelidir.

 3.     Talep edilen değerlerde ses, yangın ve ısı yalıtımı sağlamak için Knauf Insulation IPB 037 mineral yün yalıtım levhaları, ara bölme duvarı taşıyıcı sisteminin dikey profillerine yerleştirilmelidir.

 4.     Duvarın diğer (kaplanmayan) yüzü de alçı plaka ile kaplanmalıdır. Bu şekilde ara bölme duvarı kapatılmış olur. Duvar son kat kaplaması, bulunduğu alanın kullanım amacına göre ve alçı plaka üreticisinin talimatnameleri doğrultusunda seçilmeli ve uygulanmalıdır.

Sektörü / Firma Adı
Sektörü / Firma Adı
Sektörü / Firma Adı
Sektörü / Firma Adı
Sektörü / Firma Adı
Sektörü / Firma Adı
Sektörü / Dorce
Sektörü / Erensan
Sektörü / Gold
Sektörü / Hacioglu
Sektörü / Hekim Holding
Sektörü / Hekim Yapı
Sektörü / Karayıl İnşaat
Sektörü / kayasan
Sektörü / Klinç
Sektörü / kolin
Sektörü / May inşaat
Sektörü / Star Yapı
Sektörü / Ugur
Sektörü / Yg